FB

Lékárenský znak by měly mít všechny lékárny stejný

Také se k Vám dostala nabídka na programovatelné "lékárenské kříže"? Třeba takový, který má uprostřed místo hada digitální ukazatel času? Nebo co takhle s reklamou na nejvýhodnější nabídku dne?
Lékárenský znak by měl být jen jeden - ten, který všichni známe. Vytvořil jej pro označení lékárnické profese Ing. Arch. Michal Flašar Csc. Pravidla pro jeho používání schválil sjezd České lékárnické komory v roce 1993.


Proč tomu tak dnes není?
Historicky po vzniku České lékárnické komory jako garanta profese bylo v její gesci dohlížet nad označováním lékáren a také tak činila. Její pravomoc k této činnosti však byla postupem času stále menší, tak, jak se majiteli lékáren stávaly různé subjekty, nikoli jen lékárníci, tedy členové komory. Na nečleny komora dohlížet nemůže, proto ani nemůže vymáhat dodržování označení lékárny lékárenským znakem.


Proto POLP uvítal iniciativu ČLnK vložit do novely Zákona o zdravotních službách povinnost označení lékáren jednotným znakem. Připadá nám zcela přirozené, že všechny lékárny v České republice budou, podobně jako v sousedním Německu, označeny stejně a pacienti budou vždy vědět, že vstupují do lékárny a ne do "pseudolékárny" nebo "bylinné lékárny" nebo třeba "lněné lékárny".


Lékárny jsou zdravotnická zařízení stejně jako ambulance lékařů nebo nemocnice. Jejich jednotné označení je vyjádřením garance profesionální péče. Proto jej POLP podporuje.

Ke stažení

prihlaska
plna moc

Odkazy

cfs cfs komora ministerstvo sukl vzp svaz pojistoven